Ҫun Lajҫi e bën ‘hor’ Daut Haradinajn: Rri n’Marigona Rrezidencë, se tybe n’Zotin s’u bane kryetar

Ҫun Lajҫi në një postim të tij në Facebook ka kritikuar liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn. Thotë se vetë Haradinaj na ka mashtruar disa herë për Çakorrin.

Ndërsa tani, Lajҫi shkruan se ‘Dauti paska shkrua: Nëse Ramushi e merr Prishtinën (demek nëse m’bani mua kryetar komune)i kthen tokat e Malit t’Zi’.

Ai pyet se cilat toka do me i kthy, ato që i bleu për 3.50 cent apo ato që i fali kur u bë kryeministër.

Ai shkruan tutje se nuk do të bëhet Daut Haradinaj kryetar komune, pasi vëmendjen e kanë tek arkitekti.

Postimi i plotë:

Prap me rrena!

Njiherë na luti neve rugovanave, me votua për kryeministër.

– E mira na tha e ka t’mirën. Ju mua votat, unë juve Çakorrin!

U mashtruem dhe e votuem. Ai u ul n’fotele, Çakorri shkoi n’Mal t’Zi!

S’dyti prap e rrehi tupanin: Me votoni për President, n’daçit m’ua kthye Çakorrin!

– Neve na dogji çorba herën e parë, e i frymë kosit herën e dytë!

Tash Dauti paska shkrua: Nëse Ramushi e merr Prishtinën (demek nëse m’bani mua kryetar komune)i kthen tokat e Malit t’Zi!

Cilat toka don me i kthye?

Ato që i bleu për 3 euro e 50 cent, apo këto që i fali kur u ba Kryeministër?

Jo more! Le t’rrinë tokat ku janë, e ti rri n’Marigona Rrezidencë, se tybe n’Zotin s’u bane kryetar, me sa po bahet Gucia Shqipni!

Jo, s’po pimë çorbë ma, veç kos e kjumsht po pimë, prej tutës mos po na digjën buzët!

Arqitektit ia kemi vu synin, se ky s’po premton as toka as detna!