“3 muj, Albini nuk na i hoqi vizat,s’na dërgoi në OKB, fabrika s’nreqi, kurgjo”

Kurgjo s’ish kon kjo puna e Albninit!!! Do m’i bo tre muj n’pushtet a hala as nuk na i hoqi vizat, as nuk e detyroi Serbinë me na njoftë, as nuk na anëtarsoi n’OKB, as nuk na i rriti rrogat, as nuk ndërtoi asnji fabrikë për vende t’reja t’punës, as nuk e boni vetingun, as nuk i boni reformat n’Gjyqësor …

Driton Tali

Idriz Smaili: Driton, “çka është shumë, shumë është”? Si po mendon ky Albini, deri “kur duhet me pritë, 100 ditëshi gati u kry”!

Enver Berisha : As n’deti nuk na qoi. Une kom lyp n’Dubai nja 10 ditë. E kom que kërkesen m’kan thonë s’shpejti kan me miratu. Shkun dy jave, hala askush nuk m’ka thirrë prej ministrisë së financave me m’i qit paret n’konto.

Gazmend Çeliku: Edhe dielli po na djeg. Kurgja zbani

Dati Deta Llonqari: Ma shume kishin besu Opozita në Albinin se na qe e kemi votu,na nuk kem besu qe qekaq shpejt ka kapacitet mi bo krejt kto ndyrshime,ata po

Besart Ibrahimi :Veq edhe pak GAS duhet mi dhon se shumë kadal diqka….

Ismail Pajaziti: As nuk ju pergjigje Molliqajt

Agron Zogiani: As nuk na dergoi dikund në deti n’pushime hiq sosht kah ban sen per neve.

Ruzhdi Ejupi: Ne qè e konsumojm viagren, duam 4 tableta nè muajt, ose drejt e nè gjilan.

Munir Basha: Po nguten gjinja,keto pune per m’u kry si duhet duhen nja 20 vjet.

Nexhat Burrniku: Dje ra shi me bresher, Albini nuk bani gja.

Ahmet Ramadani: Unë para një vititë as që pres, një vit ka mu duk që kurgja spo bëhet, pas një viti fillojnë të shifët infrastruktura ligjore ku mund të veprohet e të mirrën përgjegjësit individuale, materiale e penale..!
Pa rifreskimin E Gjykatave, eprorëve policor dhe ministrinë e arsimit nuk ka reforma, këtu duhet të filloj reformatë e para në këto organe..!

Nazmi Shkodra: As nuk i mori do miliona e … !

Ismajl Hoxha As nuk na kthej Qakorrin , As nuk na kthej MUQIBABEN, As mitrovicen smuj e bashkoj e shka ka hjek HASHIMI deri sa e dau, As ne liqwenin e TRAMPIT smuj shkoj pa KFORIN se Hashen e ruenin te BIA-s, Per njime ky ALBINI per 100 dite smuj permirsoj, SHKA E FLLIQEN KTA PER MASE NJIZET VJET !

Rexhep Ahmeti: Shum interesant, unë kam pas menduar se pas tre muajve Albini na thrret neve në mergim me ardh e me punu në kosovë se atje ska ma punkërkues. Hahaha… PDK, LDK dhe AAK për tre muaj edhe në hanë na kishin que. “Krejt fajet i ka Albini”

Vullnet Berisha: Jemi ka lle qe e kemi votu ma mire ish kan nismen me votu sen nuk eshte ka bon

Selvije Kadriu”: As nuk e rikthej Qakorrin, as nuk e hjeki specialen as hiq

Ganimet Murseli: as nuk i liroi Kadrushin e Hashimin e s’do me mujt me pshtu as Haliti as Xhavitin. Nuk i beri rrogat si nê Zvicerr , as nuk po ia liron vendin Memlit se ai po thit pagen ma t’vogel me ba 1000,00 €. Do analista kish ba mir me i shti n’fallak pak, jo pak por me ju dhan ma shum djath se buk

Memo Memo: Qka nuk kan ba kta hajnat , matrapazët qe 21 vjet po lypin prej Albinit për 3 muj me i kry !

Bajram Binaku: A ka mundësi me e lutë diçka Albinin për mue: Deshta me shkue 7 ditë n’Maldive,me ma pague!
Malsor Grajqevci: Driton Tali, E hala as Nato nuk u largu nga Bonstili bre

Avdi Drini: Ibrahim Kelmendi mbase nuk te ka bërë ty këshilltar kurgja ska bërë…!! Veç edhe ti nuk ja ke bërë “hyzmetin” hiç

Driton Tali: Ça bani? Bie fjala ma askush s’po flet për ndarje – madje as Vuçiqi! Zajednicen ta ka relativizu skajshmërisht, bile edhe përkundër deshirës së tellalleve të Hashimit e Isës që kanë marrë yrish veç me bo Zajednicën se ndryshe s’bon hiç! Sa i perket rrymes, a mos deshte helbetna me çue atje policinë n’krye t’mujit sa u bo qeveria Abrahm?! Ai dosti yt i LPK’ës e çoi qatehere kur ju dasht alibi me nis “Planin 6 Pikësht të Ban Kimunit”, që ja ndrroi emrin ne “Bisrdime Teknike”, e dijme qysh perfundoi. Baj dhe uej, (që po thonë kullerat) plani se si me zgjidh këtë problen atje osht hartu, veç te kesh durim (qysh thonte adashi yt që aq shumë e dashte). Do te befasohesh per se miri. A t’i njehi ligjet me të cilat jane bo reforma e qe aspak nuk i eshte dhon publicitet etj etj.

Xhafer Uka: Të gjitha i ka fillu dhe ka me i përfundu mbrenda mandatit të parë.

Ragip Rugova: Jaaaaaaaaaa, kjo qIshtut hiq sbOhet. E pa falshme

Ukë Uka: Jo,jo kurgja sosht tu ba ,me pas kan nej Enver,Ramuth apo nej Hut disa milion € i kishin shpërnda nëper “akraba”

Sylejman Llalloshi: Ja qe besa sna ka met tjeter sen veq me shku ne Serbi e atje AZIL me kerku.