„Amerika na ka çliruar për interesat e veta!“

„Amerika na ka çliruar për interesat e veta!“ Ky është intepretimi më proserb dhe më a ntishqiptat që ekziston!

Naser Aliu: Për interesa të veta SHBA reagon brenda ditës, jo pas 10 vjetëve lutje!

Ylber Emine Ameti: Per interesa te veta..! Haha, thu ti se tokën e Kosoves e krejt Oil edhe Gold mrenda..😩

Milazim Maliqi: Amerika na ka çliruar jo vetëm një herë, por ne nuk e çliruam kurrë Amerikën nga pesha e jonë! Duhet me u mësuar me ec vet se edhe në Amerikë ka anti-amerikan!

Idri Bajrami: Pse, seriozisht e ke qe e çliroj per interasat tona; hahaaa, me lot kam qesh!

Dak Daki: Ketyre, vetem pak kan filluar tu dalin rrenjët, shume pak.

Ali Ramaj: Amerika na ka çliruar për interesa tona dhe, nese e thua ndryshe, po i bie se po i thua kthem nën Serbi. Krejt tjetër gjë është fakti se klasat tona politike nuk u interesuan që rruga e shtetit të pavarur të avancohej, por u interesuan për vjedhje!

Agron Nezija Fejzullahu: UÇK-ja ishte bazament i fitores, kurse Nato ishte çelsi i fitores…✊😉

Roland Luçi: Amerika kurr nuk nderhyn per interesat e veta, asnjeher se ka bere kete, por vetem per interesat e popujve!

Naser Aliu: Nuk di per nderhyrjet tjera, por e di se i jemi lutur me shumë se zotit dhe pa Ameriken, do t‘ishim ende në Bllacë e Kukes!

Mexhide Kyçyku: Mexhide Kyçyku Naser, nuk mund te mirremi me te gjithe njerezit qe nuk marrin vesh ne politikë, sa knusi ne telefon.
Sa amerikani nuk na njeh e fol keq per neve?! USA eshte shteti i vetem qe na ka çliru pa interesa te veta.
Jo pse dua te pajtohem me ate qe ke shkruar, por pse USA ka ardhe si çlirues. E dihet bre Naser, se ndaç shqiptari, ndaç kushdo tjeter se ne e respektojme ate qe na okupon e i ve rrepte rregullat e veta me fe e me fis. Prandaj, e duam Turqine sot e 500 vjet. Nuk ia vlene te mirremi me tema te tilla se kjo bote eshte e tille per te gjithe. Qebesa edhe per vet Ameriken. Po sa shamjet ia bën Serbia Amerikes bashke me Rusi, te fortit po i harrojne grindjet qe patën mes vehte. Prap se prap, po nderohet i forti. Edhe eshte nderu tash e 20 vjet.
Per kete ka mbete shqiptari hajvan, e Serbia kajmekan.