Çfarë ka ndodhur me Monika Kryemadhin, zbulohet detaji që ngre dyshime: Prej 20 ditësh ajo…

Kryetarja e Lëvizjes S ocialiste për Int egrim, Monika Kryemadhi duket se ka “hequr dorë” nga rrjetet sociale, ku siç shihet nga një vëzhgim i thjeshtë, postimi i fundit është bërë më datë 13 maj për ditën e Fitër Bajramit.
Kryemadhi postoi si në F acebook dhe në Inst agram një foto me kreun e KMSH-së, Bujar Spahiu ku mbi të shkruante: Gëzuar Fiter Bajramin, me urimin për më shumë be gati për të gjithë shqiptarët. Pas errësirës gjithmonë vjen drita.

Mirëpo që prej asaj dite Kryemadhi ka qenë ine kzistente, pavarësisht se shumë gjëra kanë ndodhur në sferën social-politike në vend. Bet eja e LSI-së ka vijuar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve, në Kolegjin Zgjedhor dhe Gjykatë, por duket se Kryemadhi ua ka deleguar këtë punë vartësve të saj, ndërsa në profilet zyrtare dhe sociale në rrjet, nuk ka pasur asnjë reagim.
Kryetarja e LSI para disa javësh u largua për në SHBA, ku u prit me shumë gëzim nga kushërira e saj dibrane, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha.