Çun Lajçi: Albin, ti bre djalë i ke fjalët me kod – as Kimetja me iu hi ndërmjet, s’ka me mujtë me t’shpëtu!

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka pyetur kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin, se çka ka folur në takimin me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, që u mbajt dje në Bruksel.

Ai ka thënë se Kurti i ka fjalët me “kod” dhe se populli e ka të vështirë t’ia kuptojë propozimet që ia bëri Vuçiqit.

Aktori ka ironizuar teksa ka përmendur edhe opinionisten Kimete Berisha, duke thënë se nëse ajo s’i pajton “Rexhepovitët e Mahmutovitët”, do të “bëhet nami te xhamia e Llapit”.

Reagimi i Lajçit në Facebook: