Diplomati Amerikan përuron Ushtrinë e Kosovës!: Do të ju mbajmë krah Ushtrisë Amerikane në Misionet e rradhës!

Ish-kongresmeni amerikan dhe miku i Kosovës, Eliot Engel ka përshëndetur mision e parë paqeruajtës të FSK’së jashtë vendit, raporton Gazeta Express.

Engel përmes Twitterit ka uruar Kosovën për dërgimin e trupave për herën e parë jashtë vendit.

“Urime Republikës së Kosovës për bashkimin në misionin tuaj të parë paqeruajtës ndërkombëtar”, ka shkruar Engel.