E keni ditur apo jo? Vjosa tregon çka e ka Valdete Dakën: Baba jem me babën e zonjës Daka…

Ditë më parë u diskutua gjatë për lidhjen familjare të Vjosa Osmanit me kryetaren e KQZ-së, Valdete Dakaj.

E për këtë çështje ka folur edhe kandidatja për presidente të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Vjosa Osmani, shkruan Reporteri.net.

Ajo ka thënë se nuk ka ndonjë lidhje familjare, ndonëse prindi i saj dhe ai i Dakës vijnë nga i njëjti fshat.

“Babai im dhe i ndjeri babai i zonjës Daka kanë qenë nga i njëjti fshat, por lidhje gj aku nuk kemi. Vetëm vijmë nga i njëjti fshat”, tha Osmani, shkruan Reporteri.net.