Edi Rama reagon pas fitores së Italisë: Talenti fiton ndeshje, puna dhe inteligjenca e skuadrës fiton kampionate

Kombëtarja e Italisë ka siguruar finalen e madhe të Euro2020.

120 minutat e takimit përfunduan me rezultatin e barabartë 1-1, kurse Italia fitoi ndaj Spanjës në penallti me rezultatin 4-2.

Për fitoren e kombëtares së Italisë ka reaguar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili doli me një status mjaft interesant.

Për fitoren e kombëtares së Italisë ka reaguar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i cili doli me një status mjaft interesant status mjaft interesant.