Eskalon përkrahësi i Kurtit: “Një deputet ka paguar 100 mijë euro për ta kaluar natën me një grua të martuar”

Sokol Halili, që disa herë doli në përkrahje të Vetëvendosjes dhe kryeministrit Kurti, ka shpallur kandidaturën për kryetar të Skenderajt.

Ai ka thënë se vetë Bekim Jashari dhe Sami Lushtaku e kanë shtyrë që ta marrin këtë vendim pasi, sipas tij të njëjtit kanë keqqeverisur me këtë komunë. Por, ai ka akuzuar edhe një deputet që emrin nuk e ka treguar për shumë afera të ndryshme:

Ja postimi i plotë:

Te nderuar Drenicak dhe gjithe Qytetaret e Republikes se Kosoves.Deputeti nga Drenica i cili eshte mjeshter i vjedhjes se Bugjetite te shtetit te Kosoves dhe eshte zgjedhur Deputet qe 5 her Radhazi se fundi eshte aktive kunder Ministrit Xhela Sfeqla me rrena dhe pordhat e tina te lodhura.Ky Deputet Nderton Veriun e Mitrovices Ky Deputet ka paguar 100.Mi Euro per nje nate me nje Grua te Martuar. Rasti eshte edhe ne Policin e Skenderat dhe e dine shum shok te tina.Ky Deputet eshte Perqarsi me i madhe mes Drenicakve dhe Dote jete Kancer per PDK.neKy Deputet tenton ta kalon edhe Skender Beun me patriotizem.Ky Deputet ka mbledhe (Duhlin) Haraqin Ky Deputet eshte mjeshter per ti Trilluar dhe gjunjezuar njerzit.Nje Dite shum te Afert dote Dal me Emer e Mbiemer se ma nuk Guxon Drenica ase Kosova te udhehiqet nga keta Mercenar e Matrapaz Skenderaj ka mase shumti nevoje per tu zgjuar nga nje gjum i thelle 20.vjeqar .S.H