“Gjykata Kushtetuese do ta shkarkojë, Vjosa Osmanin, Kosova shkon në zgjedhje në shtator” (Video)

Milaim Zeka thotë që Kurti duhet të krijoj Asociacionin me shumicë serbe i cili thotë se do të shuhet sherri me nderkombtarët dhe me serbet, të cilin Kurti e ka kundërshtuar fuqishë sa ishte në opozit për shkak që mund të destabilizoj vendin.

Zeka ka folur edhe rreth shkarkimit të Valdete Dakes qe ishte në krye të KQZ-së, të cilen është komentuar shkarimi i saj pasi që konsiderohet antikushtetues dhe mund të shkoj vendi në zgjedhje nacionale, shkruan Republika online.

Për më shumë ndiqeni videon: