Mërgimtari: “Djali i tradhtarit është zv.ministër në Qeverinë Kurti”

Një mërgimtar i cili njihet për aktivitetin e tij në facebook dhe komentimin e ngjarjeve politike z. Sali Rexhaj, ka reaguar ashpër për njërin nga zyrtarët e Qeverisë Kurti. Ai ka thënë se zv. ministër është bërë djali i tradhtarit.

Shkrimi i plotë:

Ky tipi quhet Dukagjin Popovci, tani eshte zevendesminister ne qeveri te rreneve, mashtrimeve e demagogjise dhe eshte i biri i tradhetarit Syrja Popovcit, ish kryetar i komisionit kushtetues te Kosoves i cili e dha pelqimin per ndryshime kushtetuese me 23 mars te vitit 1989.

Me keto ndryshime u rrenua autonomia e Kosoves sipas deshires se Millosheviqit, gje e cila i hapi rruge Serbise per pushtim te Kosoves dhe per te kryer pastrim etnik e gjenocid mbi shqiptar. Prandaj eshte demagogji e dores se pare qe te flitet per ngritje te padise kunder Serbise, ndersa ne anen tjeter femijte e bashkepunetoreve te Millosheviqit te mbajne poste te larta ne po kete qeveri.