Ndodh edhe kjo! Deri dje ishte me Albin Kurtin, por ja çfarë thotë ai sot për Albinin! Video)

Sokol Halili ishte bërë i famshëm pak para zgjedhjeve të 14 shkurtit, ku në një video live në rrjetin social “Facebook”, teksa po fliste për Albin Kurtin, pati shkelur qenin me veturën e tij. Videoja e tij ishte bërë virale në rrjete sociale, i cili më pastaj fliste hapur që e mbështeste Lëvizjen Vetëvendosje dhe kryetarin e saj, Albin Kurti.Mirëpo, duket se Halili tashmë ka ndërruar mendje /Pamje mePosht

Ai më nuk shprehet pozotivisht për tani kryeministrin e vendit, Albin Kurti.Madje, për Kurtin thotë se shumë shpejt do ta shihni në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.