Valon Syla e quan të poshtër vendimin e Vjosa Osmanit për shkarkimin e Valdete Dakës

Analisti Valon Syla e ka quajtur të poshtër vendimin e presidentes Osmani për shkarkimin e Valdete Dakës nga pozita e kryetares së KQZ-së.

Sipas tij, kjo është shkelje ligjore dhe morale duke e degraduar vendin.

Postimi i tij i plotë:

Valdete Daka lavdohet se i ka organizuar zgjedhjet ma të mira në regjion, por shkarkohet nga Vjosa Osmani dhe Albin Kurti, se duhet me shti aty dikon…

Kjo është shkelje edhe ligjore edhe morale. Edhe e poshtër. Vendi po degradon.

Një faleminderim për Valdete Dakën për punën dhe profesionalizmin. Zojë je tregu, dhe je.

Ky është Alarm për Shoqërinë Civile. E sidomos ato feministet selektive që reagojnë për krejtë gratë e Kosovës, por jo për gruan që i organizoi zgjedhjet më të mira disa herë në regjion.