Vanessa Bryant thotë se atletet “Nike” që i krijoi në nderim të Kobe dhe Giannës u zbuluan pa miratimin e saj

Vanessa Bryant thotë se atletet “Nike” që i krijoi në nderim të Kobe dhe Giannës u zbuluan pa miratimin e saj
19:22 | 3 Qershor 2021
Vanessa ka reaguar në rrjete sociale.

Vanessa Bryant thotë se atletet Nike që ajo i krijoi për të nderuar Kobe dhe Gianna janë zbuluar dhe ajo është indinjuar për këtë, duke pretenduar se ato nuk duhet të ishin bërë kurrë, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Vanessa shpjegoi situatën të enjten në mëngjes herët, duke thënë gjatë bisedave të fundit me Nike, ajo ndihmoi në krijimin e një versioni të “Kobe 6 Protro” që kishte për qëllim të nderonte dy të dashurit e saj që vdiqën tragjikisht në një përplasje helikopteri në vitin 2020.

Ajo thotë se atletet kishin një ngjyrosje të zezë dhe të bardhë, # 2 të Giannas, dhe shenja të tjera specifike si një flutur, krahë dhe një aureolë.

Vanessa thotë se pas ndarjes së saj me Nike këtë pranverë, nuk ishte dhënë aprovimi për atletet që do të bëheshin, por ajo pretendon se ato disi janë rrjedhur dhe postoi një foto të dikujt që mbante atleten në dorë!

“Nike nuk ka dërguar asnjë nga këto palë tek unë dhe vajzat e mia,” tha Vanessa në një deklaratë.

“Unë nuk e di se si dikush tjetër ka dorë në atlete, të cilat unë i krijova për nder të vajzës sime, Gigi, dhe ne jo. Shpresoj që këto këpucë të mos shiten”, shtoi ajo.

Vanessa theksoi se donte që atletet të shiteshin “për të nderuar vajzën time me të ardhurat në përfitim të fondacionit tonë @mambamambacitasports”.

Vanessa më pas u kërkoi ndjekësve të saj të gjurmonin atletet, duke shkruar në rrjete sociale, “Nëse dikush mund të tregojë se si i kanë këto këpucë në zotërim, kjo do të ishte shumë mirë sepse vajzat e mia dhe unë nuk kemi ndonjë këpucë MAMBACITA të Gigi”.

Një përdorues i Instagram, brandon1an, i cili fillimisht postoi foto profesionale të këpucëve “Mambacita” gati 3 javë më parë, pretendon se Nike është përgjegjësja për rrjedhjen e këpucëve.

“Unë thjesht dua ta bëj të qartë se nuk kam një palë nga ato Mambacita Kobes,” tha përdoruesi i atij profili në një deklaratë të enjten në mëngjes.

“Fotografitë që postova janë fotografi zyrtare të produktit nga një shitës me pakicë i autorizuar nga Nike”, shtoi ai.

Përdoruesi vazhdoi, “Fatkeqësisht për (Vanessa Bryant), Nike qartë dërgoi atlete tek ky shitës me pakicë (si dhe të tjerët) me qëllimin e shitjes së tyre”. /Lajmi.net/